Naše škola

 

            

                                                                                                                                            

 

 ZUŠ Blatiny

 

Základní umělecká škola Blatiny byla zařazena do sítě škol 1. září 1998, jako škola zřízená obcí. Nabízíme žákům a studentům systematické vzdělávání v oboru hudebním, tanečním, výtvarném a literárně -dramatickém.

V hudebním oboru vyučujeme hru na klavír, housle, kytaru / též elektrickou /, zobcovou flétnu, příčnou flétnu, klarinet, saxofon a sólový zpěv a bicí nástroje. Pro nejmladší žáky je určena přípravná hudební výchova a pro žáky 1. až 5. ročníků hudební nauka. Ve výtvarném oboru se žáci věnují kresbě, malbě, grafice, modelování a keramice. Taneční obor je zaměřen na klasický a moderní tanec. Ve školním roce 2011/2012 jsme opět otevřeli obor literárně dramatický.

V současné době vyučuje na naší škole 21 kvalifikovaných pedagogů, kteří se věnují  450 žákům. K dispozici máme nově vybudovaný koncertní sál, kde probíhají žákovské a učitelské koncerty , baletní sály pro výuku tance a učebny výtvarné výchovy s keramickou pecí. Učebny pro hudební obor jsou vybaveny klavíry a dalšími hudebními nástroji, z nichž některé si mohou žáci dlouhodobě vypůjčit.

Naši žáci se s úspěchem zúčastňují nejrůznějších soutěží, přehlídek a řada našich absolventů byla přijata na střední a vysoké školy s uměleckým zaměřením.

Tento typ školy dlouho v naší městské části chyběl a je dobře, že se Městský úřad rozhodl tuto mezeru vyplnit. Škola se podílí na kulturním dění v Řepích, snaží se smysluplně a kvalitně vyplňovat volný čas dětí, pěstovat v nich estetické cítění a kladný vztah k umění vůbec.

Naší prioritou je vyučování v přátelském a tvůrčím prostředí.

                                                                                                                                                               

šKOLNÍ ŘÁD.pdf (123,4 kB)

Naši Základní uměleckou školu najdete na adrese

Španielova 1124/50, Praha 6 - Řepy

 

 

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode