Hra na kytaru

V kytarovém oddělení zaznamenáváme v posledních letech vysoký nárůst uchazečů. Jeden z mnoha důvodů může být rostoucí zájem dětí nejen o klasickou hudbu, ale i menší finanční náročnost v porovnání s jinými hudebními nástroji. Při volbě hudebního nástroje je ale nutné myslet také na dispozice jednotlivce. V takovém případě jsou pedagogové ochotni s výběrem pomoci.

Po úspěšném vykonání talentové zkoušky je žák zpravidla přijat do přípravného studia, kde se hravou formou seznamuje se základními hudebními pojmy tak, aby mohl být ve 2. pololetí školního roku přiřazen k pedagogovi, který jej seznámí se strunami, držením kytary a správnou polohou obou rukou. Po zvládnutí těchto základů se žák učí hrát nejprve jednoduché lidové písně, později se přidá bas a až poté náročnější skladby. První akordy, které umožní žákům doprovodit zpívanou píseň, se vyučují dle technických dispozic jednotlivce, nejpozději však ve 3. ročníku. Také při komorní hře, která je od 3. ročníku povinná, se žák naučí vnímat své spoluhráče.

Po absolvování prvního stupně základního studia, u talentovaných žáků i dříve, je možný přestup na elektrickou kytaru, kde se žák seznámí s trsátkovou a legátovou technikou. Po zvládnutí všech technických obtížností je žák připraven na hru v různých hudebních souborech či kapelách.

Žáci kytarového oddělení jsou vedeny zkušenými a aktivně činnými umělci. Všichni se účastní koncertů pořádaných ZUŠ Blatiny, ti nejlepší vystupují na různých přehlídkách, soutěžích i při různých slavnostních příležitostech.

 

 

Hra na kytaru Alena Solařová
  MgA. David Holý
  Petr Kubáč, Dis.
   
Hra na elektrickou kytaru Petr Kubáč, Dis.

 

 

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode